Zapowiedź: Grunwald - ROW (po raz 10.) l "50-tka" "Freda"

W sobotę w Halembie tradycyjnie o godz. 11.00 GRUNWALD zmierzy się Energetykiem ROW Rybnik.

Drużyna z Rybnika zajmuje po 19 kolejkach 2. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów - 46 - co prowadzący Beskid, ale w bezpośrednim spotkaniu triumfowali skoczowianie. Była to jedyna dotychczas porażka naszego rywala.

Tegoroczną rywalizację w IV lidze ROW rozpoczął od zwycięstwa 1-0 z rezerwą GKS-u Jastrzębie (bramka Kubisz), następnie zremisował 0-0 w Bielsku z BKS-em i w ostatnią sobotę rozbił u siebie lidera, Pniówka Pawłowice, 4-1 (Kuś, Kubisz, Nowak, Kostecki).

W przerwie między rozgrywkami w zespole Franciszka Krótkiego nie nastąpiło wiele zmian. Rybniczanie pozyskali jedynie Tomasza Starowicza, obrońcę Naprzodu Syrynia (wcześniej m.in. Koszarawa Żywiec, Ruch Chorzów czy Legia II Warszawa), który wskoczył do podstawowego składu. Z kolei odeszli: Paweł Matochniejczuk (Polonia Marklowice), Mateusz Sitko (Krupiński Suszec) i Artur Tumula (służba wojskowa).

ROW Rybnik jest najskuteczniejszym (55 bramek strzelonych) oraz najlepiej broniącym zespołem w lidze (10 bramek straconych). Najwięcej goli dla tego zespołu strzelili: Kamil Kostecki - 13 i Roland Buchała - 12.

Trener Fryderyk Duda w meczu z ROW-em Rybnik po raz 50. poprowadzi Grunwald w meczu ligowym (19 zwycięstw, 14 remisów i 16 porażek, bramki: 86-68). W sobotnim spotkaniu nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Dawida Rudyka.

Przypuszczalne składy:
Janosz - Baran, T.Szpoton, Gröhlich - Karcz - R.Szpoton, Sadlok, Jurok, Grudzień M - Kot M, Mąka M
ROW:
Buchalik M - Procek, Nowak, Reclik, Starowicz - Dzięgielowski, Jary M, Kostecki, Kuś - Buchała, Kubisz

M - Młodzieżowiec

Mecz Grunwaldu z ROW-em będzie 10. meczem obu zespołów w historii. W dotychczasowych spotkaniach 3 razy wygrywali rybniczanie, 2 razy Grunwald, a 4 mecze kończyły się remisem. Stosunek bramkowy wynosi 11-9 dla ROW-u.

Mecze Grunwaldu z ROW-em -> Historia spotkań

W rundzie jesiennej Grunwald zremisował w Rybniku 0-0 (więcej).

Prawie rok temu (28 kwietnia 2007) "zieloni" pokonali w Halembie ROW 1-0 po bramce Grzegorza Derka w 50. minucie. W całym meczu Grunwald miał dwie okazje bramkowe - jedną wykorzystał, a drugiej nie: w 93. minucie Tomasz Szpoton przestrzelił rzut karny (więcej).

Dodał: Leszek 11.04.2008 (Friday) 00:23