100. mecz w barwach Grunwaldu rozegra³ Mateusz Karcz.

Janosz - Waga (70. Gawe³czyk), Szpoton (kpt), Jarczyk - Kusiak - Wróblewski M (82. Drapa³a M), Karcz (75. Cho³uj), Derek (89. Starowicz M), Sadlok - Jurok, Kot M

Skrocki - Pacholski M, ¦wiêty, Piekarczyk - Reclik (kpt), Nowak M (62. Ja¶kiewicz M), Dziêgielowski, Ku¶ (70. Pie³ka M), Tomiczek M - Kostecki (84. Szewieczek), Wodecki M
Rezerwa: Buchalik M - Indyk M, Jary M, Kaczmarczyk M

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: Karcz (72.), Jurok (73.), Derek (89.) - Pacholski (44.), Ku¶ (55.), Ja¶kiewicz (91.), ¦wiêty (92.)

Sêdziowa³: Piotr Szczerba (Sosnowiec)
Widzów: 700

W sobotnim spotkaniu Grunwald podejmowa³ 4. zespó³ tabeli, Energetyk ROW Rybnik i wygra³ 1-0. Dziêki skromnemu zwyciêstwu "zieloni" nadal licz± siê w walce o zachowanie IV-ligowego bytu.
Gola na wagê trzech punktów zdoby³ w 50. minucie Grzegorz Derek. By³a to jedna z dwóch okazji Grunwaldu do zdobycia bramki. Drug± okazjê halembianie mieli w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, jednak kapitan Grunwaldu, Tomasz Szpoton, nie wykorzysta³ rzutu karnego.
W spotkaniu z Energetykiem po raz 100. w I zespole Grunwaldu wyst±pi³ Mateusz Karcz.
Wynik nie odzwierciedla wydarzeñ na boisku. Go¶cie z Rybnika wspierani przez liczn± grupê swoich fanów dyktowali warunki, byli lepsi i stworzyli kilka doskona³ych okazji bramkowych, ale ani jednej nie wykorzystali. W 24. minucie po strzale Marcina Wodeckiego pi³ka trafi³a w s³upek. Cztery minuty pó¼niej po do¶rodkowaniu z prawej strony Daniela Tomiczka Kamil Kostecki móg³ zapytaæ bramkarza Grunwaldu, w który róg bramki pos³aæ pi³kê, jednak z paru metrów g³ówkowa³ wprost w jego rêce. Po chwili ponownie Kamil Kostecki stara³ siê pokonaæ Henryka Janosza, ale golkiper "zielonych" nie da³ siê pokonaæ, paruj±c futbolówkê z najwy¿szym trudem na rzut ro¿ny.
Drug± po³owê halembianie rozpoczêli bardziej zdecydowanie. Piêæ minut po przerwie Micha³ Kusiak zagra³ pi³kê miêdzy obroñców go¶ci w kierunku dwóch wchodz±cych w pole karne zawodników Grunwaldu - Dariusza Kota i Grzegorza Derka. Pierwszy do pi³ki doskoczy³ Derek i nie da³ szans Andrzejowi Skrockiemu. Po tej bramce, z minuty na minutê, coraz wiêksz± inicjatywê mieli zawodnicy ROW-u, zamykaj±c Grunwald momentami na w³asnej po³owie. W 76. minucie Wojciech Sadlok w ostatniej chwili zablokowa³ w polu karnym Grzegorza Pie³kê i pi³ka wysz³a na rzut ro¿ny. Trzy minuty pó¼niej go¶cie zmarnowali najlepsz± sytuacjê w meczu. Lew± stron± boiska uciek³ Marcin Wodecki i wy³o¿y³ pi³kê na 6. metr do Kamila Kosteckiego, który maj±c przed sob± pust± bramkê uderzy³ pi³kê nad poprzeczk±. W doliczonym czasie gry jeden z nielicznych wypadów pod bramkê go¶ci przyniós³ Grunwaldowi "jedenastkê", po faulu £ukasza ¦wiêtego na Dariuszu Kocie. Rzutu karnego nie wykorzysta³ jednak Tomasz Szpoton, który pos³a³ pi³kê nad bramk±. W ostatnich kilkudziesiêciu sekundach zrobi³ siê horror, ale rybniczanie nie zdo³ali ju¿ doprowadziæ do remisu. Sami jeszcze stracili w 5. minucie doliczonego czasu bramkê, ale sêdzia gola Dariusza Kota nie uzna³, sygnalizuj±c pozycjê spalon±. Po chwili arbiter z Sosnowca, Piotr Szczerba, zakoñczy³ spotkanie.