Wrzesień 2003

 30.09.2003r. (wtorek) - Walne Zebranie

Dzisiaj odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Górniczego Klubu Sportowego Grunwald. Na Zebraniu zjawiło się 22 z 35 członków Klubu. Tak więc była wymagana większość i wszystkie decyzje mają moc sprawczą. Owych 22 członków wybrało spośród siebie 10-osobowy Zarząd Klubu, w skład którego weszli: Braszkiewicz Grzegorz, Bubała Bogdan, Czech Zygmunt, Dziedziejko Mieczysław, Grzywaczewski Stanisław, Guc Paweł, Kowalczyk Bogdan, Magner Piotr, Merczyk Roman i Wawoczny Teodor. Z kolei nowy Zarząd zdecydował, że kolejną kadencję funkcję Prezesa będzie sprawował Teodor Wawoczny. Na Zebraniu postanowiono, że Honorowymi Członkami Klubu zostaną Zbigniew Baranowski i Zygmunt Rzepka.
/dodano o godz. 22.02/                             komentarze ()

 29.09.2003r. (poniedziałek) - Walne Zebranie

Już jutro w stołówce przy ulicy Kłodnickiej 54a (naprzeciw boiska piaszczystego) o godzinie 16.30 odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Górniczego Klubu Sportowego Grunwald. Zarząd Klubu zaprasza wszystkich członków i sympatyków.
/dodano o godz. 18.07/                             komentarze ()

 29.09.2003r. (poniedziałek) - Konkurs Sportowy

W IV rundzie najlepiej typował Mariusz Młynek, który zdobył 7 punktów i tym samym awansował na drugie miejsce w punktacji ogólnej. Pozycję lidera utrzymał Wojciech Urbanek. Można już oddawać głosy na Rundę 5.
/dodano o godz. 16.48/                             komentarze ()

 29.09.2003r. (poniedziałek) - urodziny

Dzisiaj, tj. 29 września urodziny obchodzi piłkarz Grunwaldu Szymon Łuszczek. Redakcja strony życzy wszystkiego najlepszego!
Szymon Łuszczek urodził się 29.09.1982r. Jest wychowankiem Grunwaldu. Ma za sobą także występy w Szombierkach Bytom. Do tej pory rozegrał 35 meczów i strzelił 3 bramki w I drużynie. Ostatniego gola strzelił w sobotę, sprawiając sobie tym samym urodzinowy prezent. W Grunwaldzie zadebiutował 23.03.2002r., w meczu GRUNWALD 0-2 Bielawianka Bielawa. Natomiast pierwszą bramkę strzelił w Zgorzelcu w meczu z tamtejszą Nysą, 24 maja bieżącego roku.
/dodano o godz. 13.04/                             komentarze ()

 28.09.2003r. (niedziela) - zdjęcia

W dziale Zdjęcia już dostępne fotki z wczorajszego meczu z MKS-em Lędziny.
/dodano o godz. 22.42/                             komentarze ()

 28.09.2003r. (niedziela) - pierwsze urodziny

Dokładnie rok temu 28 września 2002 r. pojawiła się w sieci strona Grunwaldu, pod adresami: www.grunwaldhalemba.prv.pl, www.grunwaldhalemba.elsat.net.pl, a od sierpnia tego roku stronę można zastać tylko pod adresem: www.grunwald.elsat.net.pl . Obecny wygląd jest już trzecim z kolei i na pewno nie ostatnim. Po 10 miesiącach strona zmieniła status na oficjalną i z pewnością należy uznać to za duży sukces. Obecnie trwają prace nad nowymi działami i już wkrótce można się spodziewać efektów. Zapraszam także do współpracy, jestem otwarty na nowe pomysły.
Dziękuję wszystkim, dzięki którym ta strona może funkcjonować oraz wszystkim odwiedzającym, bez których istnienie tej strony nie miałoby sensu. Pozdrawiam, leszek :)
/dodano o godz. 01.00/                             komentarze ()

 27.09.2003r. (sobota) - mecz w ocenie trenera

Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Jak to zwykle u nas bywa na wyjazdach, słaba pierwsza połowa i stracona bramka. Reprymendy w szatni przyniosły efekt, bo tak nie można grać, jak my gramy. Szczerze mówiąc, do przerwy mogło być 3-0 dla Lędzin. Uratowały nas dwukrotnie słupki. Natomiast w drugiej połowie szybko wyrównaliśmy, a potem zdobyliśmy bramkę na 2-1 i 3-1. Jeszcze dwie, trzy sytuacje na podwyższenie rezultatu były, jednak nie udało się już trafić. Przykładowo Tomek Kasprzyk zagrał w I połowie słabo, natomiast w II dużo, dużo lepiej. W przerwie meczu został nieźle skrzyczany, tak jak i reszta drużyny, i to przyniosło efekty.
/dodano o godz. 23.44/                             komentarze ()

 27.09.2003r. (sobota) - relacja z meczu

Relacja z meczu MKS Lędziny - Grunwald jest już dostępna w dziale Relacje.
/dodano o godz. 22.18/                             komentarze ()

 27.09.2003r. (sobota) - wynik

MKS Lędziny 1-3 Grunwald (1-0)

1-0 Kulpiński, 27 min.
1-1
Kasprzyk, 51 min. (asysta - Dragan)
1-2
Gielza, 53 min. (głową, asysta - Skoczylas)
1-3
S.Łuszczek, 68 min. (asysta - Dragan)
Już wkrótce relacja z meczu i pomeczowy komentarz. Zdjęcia ukażą się prawdopodobnie jutro.
/dodano o godz. 19.11/                             komentarze ()

 27.09.2003r. (sobota) - wynik na żywo w komentarzach

W poniższych komentarzach, osoba mająca ip: 10.1.0.199 będzie podawała wynik meczu Lędziny - Grunwald na bieżąco.
/dodano o godz. 23.55/                             komentarze ()

27-28.09.2003r. (sobota-niedziela) - 8 kolejka - IV liga grupa II 

       BKS Stal Bielsko-Biała

5-0

 Górnik Pszów
              Górnik Jastrzębie

6-0

 MKS 05 Krzanowice
            Koszarawa Żywiec

3-0

 Walcownia Czechowice
                   Unia Racibórz

1-1

 Polonia Marklowice
                     MKS Lędziny

1-3

 Grunwald Ruda Śląska
              Victoria Jaworzno

1-0

 Pasjonat Dankowice
             Odra II Wodzisław

2-0

 Czarni-Góral Żywiec 
              Przyszłość Rogów

0-0

 AKS Mikołów

/dodano o godz. 21.00/                            komentarze ()

 26.09.2003r. (piątek) - nowy dział

Kolejny nowy dział jest dostępny, a mianowicie  Historia:  Naj, naj, naj. Z działu tego można dowiedzieć się, który z piłkarzy Grunwaldu ma najwięcej strzelonych bramek, najwięcej rozegranych meczów w "zielonych" barwach, a także dowiedzieć się kto został królem strzelców od 1946 roku, gdyż od tego czasu jest prowadzona szczegółowa kronika Klubu. Już wkrótce w tym dziale pojawią się najwyższe zwycięstwa i porażki Grunwaldu.
/dodano o godz. 23.55/                             komentarze ()

 26.09.2003r. (piątek) - po raz 9

Mecz Grunwaldu z MKS-em Lędziny będzie 9 meczem obu drużyn w historii. Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystniejszy dla zespołu z Lędzin, który wygrał 4-krotnie, Grunwald schodził z boiska z podniesionym czołem dwukrotnie oraz dwa razy zanotowaliśmy remis. W bramkach jest 12-8 dla MKS-u Lędziny. Najwięcej bramek dla Grunwaldu zdobył Czesław Kolon - 3, a dla Lędzin także 3 bramki zdobyło dwóch zawodników - Czogiel i Szabrański. Więcej oczywiście w dziale Historia spotkań.
/dodano o godz. 17.46/                             komentarze ()

 25.09.2003r. (czwartek) - zmiany trenerów

W naszej grupie nastąpiły w tym tygodniu dwie zmiany na stanowisku trenera. Właściciel Koszarawy Żywiec postanowił zwolnić Zdzisława Podedwornego. Zastąpił go Andrzej Orzeszek. Druga zmiana miała miejsce w zespole z Lędzin. Z pracy zrezygnował Kazimierz Szachnitowski. Jego następca jest jeszcze nieznany. Prawdopodobnie w sobotnim meczu przeciwko Grunwaldowi zespół gospodarzy poprowadzi dotychczasowy asystent trenera Szachnitowskiego.
/dodano o godz. 20.42/                             komentarze ()

 25.09.2003r. (czwartek) - Noty wg Prezesa

Oto oceny jakie przyznał Prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz 7 kolejki z Unią Racibórz:
Katreniok
5 - T.Szpoton 5, A.Duda 5, Szczygieł 4, Skoczylas 3 - Dragan 3 (79. Świętek 1), Sobiech 2 (83. Idziaszek niesklas.), S.Łuszczek 5, Kasprzyk 4 -  Trepka 5, Gielza 4 (87. D.Łuszczek niesklas.).
W klasyfikacji generalnej prowadzi
A.Duda, który zgromadził 36 punktów. Tuż za jego plecami znajduje się trójka zawodników z 34 punktami na koncie. Są to:
Dragan, Gielza i Trepka.
/dodano o godz. 15.59/                             komentarze ()

 25.09.2003r. (czwartek) - urodziny

Dzisiaj, tj. 25 września urodziny obchodzi Prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny. Redakcja strony życzy wszystkiego najlepszego!
Te
odor Wawoczny urodził się 25.09.1948r. w Rudzie Śląskiej. Od urodzenia związany jest ze swoją rodzinną dzielnicą - Halembą. W 1964 roku wraz z kolegami wybrał się na mecz wówczas A - klasowego Grunwaldu. Wtedy właśnie zauroczony futbolem postanowił sam spróbować sił w tym sporcie. Już następnego dnia zgłosił się do klubu i przyjęty został do drużyny juniorów. Poczynał sobie w nim całkiem nieźle, a najlepiej dowodzi tego fakt, że już po niecałych trzech latach trafił do pierwszego zespołu Grunwaldu. W rok później z drużyną tą wywalczył awans do III ligi i... natychmiast się z nią rozstał. Nie, nikt go nie sprzedał do innego klubu. Po prostu Teodor Wawoczny wybrał się na studia do Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kontaktu z piłką oczywiście nie zerwał, ale w okresie studenckim reprezentował barwy poznańskiej Warty. Po ukończeniu studiów, co nastąpiło w roku 1972 powrócił do Halemby i nawet rozegrał jeszcze kilka spotkań w szeregach Grunwaldu, ale ciężka kontuzja stawu kolanowego uniemożliwiła mu kontynuowanie kariery wyczynowej (w I drużynie Grunwaldu rozegrał 24 mecze i strzelił 4 bramki). Wtedy właśnie podjął pracę trenerską, naturalnie w swoim macierzystym klubie. W Grunwaldzie szkolił piłkarzy na wszystkich szczeblach: od grupy wstępnej do II ligi. Pod jego opieką halembianie pięciokrotnie wywalczyli awanse: raz do klasy okręgowej, trzy razy do III ligi i raz do II ligi. Pierwszy zespół prowadził 414 razy, co jest klubowym rekordem, odnosząc 194 zwycięstwa, 99 remisując i 121 spotkań przegrywając. W jego karierze trenerskiej można znaleźć tylko trzy epizody z innymi barwami, a były to: Gwarek Ornontowice, Szombierki Bytom oraz KS Myszków (był trenerem koordynatorem). Prezesem klubu jest od 1981 roku z krótką przerwą na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Niekiedy pełnił funkcję trenera i prezesa jednocześnie. Obecnie Prezes Teodor Wawoczny jest wiceprzewodniczącym Wydziału Gier Śl. ZPN oraz członkiem Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.
/dodano o godz. 00.01/                             komentarze ()

 24.09.2003r. (środa) - Konkurs Sportowy

TV Kablowa "Elsat" rozlosowała kolejne nagrody pocieszenia wśród wszystkich uczestników konkursu sportowego "Zostań fachowcem". Nagrodę specjal otrzymuje Mateusz Miler (zestaw gadżetów ufundowanych przez Sportową Dolinę w Bytomiu), który zdobył największą liczbę punktów w III turze. W losowaniu szczęście uśmiechnęło się tym razem do Mariusza Młynka, który otrzymuje karnet na bowling ufundowany przez Fantasy Park w Rudzie Śląskiej. Natomiast Paweł Szczepaniuk otrzymuje karnet na krytą pływalnię ufundowany przez MOSiR w Rudzie Śląskiej. Nagrody są do odbioru w siedzibie Redakcji "Elsatu" w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69.
/dodano o godz. 20.39/                             komentarze ()

 23.09.2003r. (wtorek) - pierwszy powojenny trener

Co pewien czas "Gazeta Wyborcza" przedstawia kluby z naszego regionu. W maju tego roku ukazał się też artykuł dotyczący Grunwaldu. Było tam parę słów o Gerardzie Cieśliku "Co ciekawe, pierwszym powojennym trenerem Grunwaldu był... Gerard Cieślik. Dziewiętnastolatek, który wkrótce miał stać się gwiazdą polskiej piłki, przez rok szkolił piłkarzy z Halemby. - Bardzo miło wspominam te czasy. Wsiadałem na rower i jeździłem do Halemby dwa razy w tygodniu. Przebieraliśmy się w szkole koło kościoła, a potem półtora kilometra szliśmy na boisko. Tam uczyłem chłopaków podstaw futbolu - opowiada Cieślik."
/powyższe zdjęcie pochodzi ze strony Ruchu Chorzów/
/dodano o godz. 23.52/                             komentarze ()

 22.09.2003r. (poniedziałek) - zdjęcia

9 nowych fotek z meczu z Unią Racibórz pojawiło się w dziale Zdjęcia.
/dodano o godz. 23.31/                             komentarze ()

 22.09.2003r. (poniedziałek) - Konkurs Sportowy

Najlepiej III turę typował Mateusz Miler, który zdobył siedem punktów. Pięć punktów zdobyło 5 osób, w tym jeden z dotychczasowych liderów - Wojciech Urbanek, który tym samym objął samodzielne prowadzenie w konkursie. Można już oddawać głosy na Rundę 4.
/dodano o godz. 17.53/                             komentarze ()

 21.09.2003r. (niedziela) - relacja z meczu

Opis meczu Grunwald - Unia Racibórz jest już dostępny w dziale Relacje.
/dodano o godz. 13.24/                             komentarze ()

 21.09.2003r. (niedziela) - zdjęcia

Zdjęcia z meczu z Unią Racibórz są już dostępne. Jest ich 21 (są to fotki zrobione z trybun). Z kolei zdjęcia zrobione z boiska pojawią się prawdopodobnie w poniedziałek.
/dodano o godz. 00.57/                             komentarze ()

 20.09.2003r. (sobota) - pomeczowe komentarze

Andrzej Wypłosz (trener Unii Racibórz): - Udało nam się strzelić bramkę, ale nic poza tym. Założenia taktyczne były inne, niestety nie udało się ich zrealizować. Wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Dla kibiców było to z pewnością ciekawe widowisko. Każda drużyna starała się stwarzać jak najwięcej sytuacji bramkowych w drugiej części spotkania. Jeśli chodzi o Zubiego Ufoha (czarnoskóry piłkarz Unii, strzelił w tym sezonie 2 bramki), powoli się odnajduje. Ten chłopak po prostu nie przepracował w ogóle okresu przygotowawczego. W zasadzie trenuje dopiero miesiąc. W tym sezonie chcemy się przede wszystkim utrzymać w IV lidze. Mam nadzieję, że uda się nam ten cel zrealizować.
Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Jedno się mówi w szatni, a drugie się robi na boisku. Skoczylas popełnił na początku drugiej połowy kardynalny błąd, wskutek którego Unia miała rzut karny zamieniony na bramkę. Chwała, że znowu napastnicy wykorzystali sytuacje bramkowe. Szczególnie Gielza, który drugą bramkę strzelił, a przy trzeciej był rzut karny po faulu właśnie na nim. Przy czwartej bramce idealnie zagrał Szymon Łuszczek, który wyłożył piłkę Świętkowi, a ten miał przed sobą tylko pustą bramkę i nie zmarnował okazji. Niby wysokie zwycięstwo, ale, uważam, po bardzo słabym meczu.
/dodano o godz. 22.44/                             komentarze ()

 20.09.2003r. (sobota) - wynik

Grunwald zasłużenie pokonał na własnym stadionie przedostatni zespół w tabeli Unię Racibórz 4-1 (1-0). Relacja z meczu, a także pomeczowe komentarze i zdjęcia ukażą się już wkrótce.
1-0
Trepka, 38 min. (asysta - Gielza)
1-1 Świtała, 47 min. (karny)
2-1
Gielza, 67 min. (asysta - Kasprzyk)
3-1
A.Duda, 73 min. (karny - po faulu na Gielzie)
4-1
Świętek, 87 min. (asysta - S.Łuszczek)
/dodano o godz. 18.46/                             komentarze ()

20-21.09.2003r. (sobota-niedziela) - 7 kolejka - IV liga grupa II 

        Czarni-Góral Żywiec

3-2

 Victoria Jaworzno
                    AKS Mikołów

2-1

 Odra II Wodzisław
           Polonia Marklowice

4-3

 Koszarawa Żywiec
     Walcownia Czechowice

0-0

 Górnik Jastrzębie
          MKS 05 Krzanowice

1-2

 Górnik Pszów
      Grunwald Ruda Śląska

4-1

 Unia Racibórz
             Przyszłość Rogów

6-2

 BKS Stal Bielsko-Biała
         Pasjonat Dankowice

5-0

 MKS Lędziny

/dodano o godz. 21.00/                            komentarze ()

 19.09.2003r. (piątek) - Noty wg Prezesa

Oto oceny jakie przyznał prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz 6 kolejki z Koszarawą Żywiec:
Katreniok
4 - T.Szpoton 4, A.Duda 4, Chołuj niesklas. (30. Sobiech 2), Skoczylas 2 - Dragan 3, Trepka 3,  S.Łuszczek 3, Kasprzyk 3 -  Świętek 2 (68. Szczygieł niesklas.), Gielza 3.
Tak przedstawia się pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej:
31 punktów - Dragan i A.Duda, 30
punktów - Gielza.
/dodano o godz. 23.42/                             komentarze ()

 18.09.2003r. (czwartek) - po raz 25

W sobotę o godzinie 16.00 Grunwald spotka się z Unią Racibórz już po raz 25 w historii. W dotychczasowych meczach 9 zwycięstw odniósł GRUNWALD, 6 razy wygrywała Unia i 9 meczów zakończyło się remisami. Do tej pory Grunwald zdobył 37 bramek, a Unia o 4 mniej. Najwięcej bramek dla "zielonych" zdobył Krzysztof Pawlik - 5, a dla Unii Kubik - 4. Więcej oczywiście w dziale Historia spotkań.
/dodano o godz. 22.57/                             komentarze ()

 18.09.2003r. (czwartek) - nowe działy

Kolejne nowe działy są dostępne, a mianowicie:  Grunwald on-line:  Archiwum oraz  Historia:  Trenerzy.
/dodano o godz. 19.29/                             komentarze ()

 17.09.2003r. (środa) - Konkurs Sportowy

TV Kablowa "Elsat" rozlosowała kolejne nagrody pocieszenia wśród wszystkich uczestników konkursu sportowego "Zostań fachowcem". Tym razem otrzymali je: Przemysław Rus z Halemby - karnet na krytą pływalnię, Dawid Suszyna z Chebzia - zaproszenie na bowling do Fantasy Park. Nagrodę niespodziankę otrzymuje również Tomasz Wilk z Kochłowic (zestaw niespodzianek ufundowanych przez Sportową Dolinę w Bytomiu), który zdobył największą liczbę punktów w II turze. Nagrody są do odbioru w siedzibie Redakcji programu lokalnego w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69.
/dodano o godz. 13.38/                             komentarze ()

 17.09.2003r. (środa) - zmiana godziny meczu

Najbliższy mecz na własnym stadionie Grunwald rozegra z Unią Racibórz nie o godzinie 11.00, lecz o 16.00.
/dodano o godz. 12.52/                             komentarze ()

 16.09.2003r. (wtorek) - Konkurs Sportowy

Znamy wyniki spotkań minionej kolejki piłkarskiej, a więc znamy także wyniki drugiej tury głosowania w naszym konkursie "Zostań fachowcem". Liczba uczestników konkursu dochodzi do 60. Najlepiej typował II turę Tomasz Wilk, który zdobył sześć punktów, pięć punktów otrzymali: Rafał Frydek oraz Przemysław Soćko. Czołówka jednak pozostała praktycznie bez zmian. Stawce z 7 punktami przewodzą Marcin Bladowski i Wojciech Urbanek. Można już oddawać głosy na Rundę 3.
/dodano o godz. 11.23/                             komentarze ()

 15.09.2003r. (poniedziałek) - zdjęcia z Żywca

W dziale Zdjęcia pojawiły się fotki z meczu sobotniego z Koszarawą Żywiec. Jest ich 21.
/dodano o godz. 17.54/                             komentarze ()

 14.09.2003r. (niedziela) - zdjęcia

10 nowych fotek z meczu z Górnikiem Jastrzębie pojawiło się w dziale Zdjęcia.
/dodano o godz. 21.08/                             komentarze ()

 14.09.2003r. (niedziela) - krótka relacja z meczu

Opis wyjazdowego meczu Grunwaldu jest już dostępny w dziale Relacje.
/dodano o godz. 14.12/                             komentarze ()

 13.09.2003r. (sobota) - pomeczowe komentarze

Oto krótki wywiad z trenerem Koszarawy Żywiec Zdzisławem Podedwornym:
leszek: Czy zgodzi się Pan na krótki wywiad ?
Zdzisław Podedworny: Z jakiej Pan gazety jest ?
leszek: Nie jestem z gazety, reprezentuję stronę internetową Grunwaldu.
Zdzisław Podedworny: Proszę ?
leszek: Stronę internetową Grunwaldu.
Zdzisław Podedworny: Słu... ale nie, nie... to... ja dziękuję.
Wniosek:
Widocznie trener gospodarzy udziela wywiadów tylko znanym gazetom. Sam też na pewno nie zaczynał w I lidze. Chyba o tym zapomniał...

Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Najsłabszy mecz w tej rundzie i to z przeciwnikiem, który w zasadzie nie zaprezentował nic. Mieliśmy pierwszą połowę zupełnie przespaną, druga, niby w polu była ta przewaga, ale przez 90 minut nie stworzyliśmy ani jednej 100% sytuacji. Trudno wygrać mecz, gdzie bramkarz nie musi w ogóle przez 90 minut interweniować.
Krótki opis meczu pojawi się już wkrótce. Zdjęcia ukażą się prawdopodobnie w poniedziałek.
/dodano o godz. 22.56/                             komentarze ()

 13.09.2003r. (sobota) - relacja na żywo

Zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo od godziny 16.00 (zostanie podany także wynik meczu -do przerwy i końcowy- Górnik Jastrzębie - Polonia Marklowice, w dziale wyniki są godziny rozpoczęcia innych meczów)
Górnik Jastrzębie 2-0 Polonia Marklowice

                            90'

Koszarawa Żywiec 1:0 Grunwald Ruda Śląska

Strzelcy:
1-0 Domżał, 16 min.
Skład Grunwaldu: Katreniok - A.Duda, Chołuj (30. Sobiech), T.Szpoton, Skoczylas - Dragan, Trepka, S.Łuszczek, Kasprzyk - Świętek (68. Szczygieł), Gielza

                                
                             komentarze ()

 12.09.2003r. (piątek) - nowe zdjęcia piłkarzy

W dziale Kadra pojawiły się nowe zdjęcia piłkarzy: Adama Dudy, Tomasza Szpotona, Tomasza Dragana, Rafała Harazima i Tomasza Kasprzyka.
/dodano o godz. 17.22/                             komentarze ()

 12.09.2003r. (piątek) - po raz pierwszy

Jutrzejszy mecz Grunwaldu z Koszarawą Żywiec będzie pierwszym spotkaniem tych drużyn w historii.
W obecnym sezonie barw Koszarawy bronią m.in. tacy piłkarze jak:
Sebastian Piechota (rozegrał 36 meczów w I lidze w barwach Stali Mielec), Damian Augustyniak (15 meczów w I lidze w Odrze Wodzisław), Marcin Gadomski (19 meczów i 1 bramka w I lidze w Odrze Wodzisław), Łukasz Dzierżęga (3 mecze w I lidze w Odrze Wodzisław), Bartłomiej Socha (34 mecze i 2 bramki w I lidze w Odrze Wodzisław), Mirosław Staniek (199 meczów i 9 bramek w I lidze w barwach Górnika Zabrze i Odry Wodzisław), Grzegorz Kolisz (42 mecze w I lidze w barwach Stali Mielec i Odry Wodzisław). Trenerem piłkarzy z Żywca jest Zdzisław Podedworny.
/informacje o piłkarzach pochodzą ze strony www.90minut.pl/
/dodano o godz. 14.19/                             komentarze ()

 12.09.2003r. (piątek) - sylwetka

Mecz Grunwaldu z Górnikiem Jastrzębie był dla Adama Dudy 200 meczem w barwach Grunwaldu.
Sylwetka Adama Dudy -> zobacz
/dodano o godz. 01.23/                             komentarze ()

 11.09.2003r. (czwartek) - wynik na żywo

Zapraszamy do śledzenia wyniku meczu Koszarawa Żywiec - Grunwald Ruda Śląska na żywo w sobotę od godziny 16.00.
/dodano o godz. 19.26/                             komentarze ()

 11.09.2003r. (czwartek) - nowe działy

Zostały dodane nowe działy - Linki i Bannery. Wkrótce w tych działach powinno się pojawić więcej odnośników, gdyż obecnie trwają rozmowy z autorami innych stron.
/dodano o godz. 17.12/                             komentarze ()

 10.09.2003r. (środa) - Konkurs Sportowy

Zgodnie z naszymi zapowiedziami dzisiaj podajemy nazwiska osób, które otrzymują nagrody pocieszenia za udział w konkursie organizowanym przez TV Kablową "Elsat":
Mariusz Pozor z Rudy - karnet na spotkania rundy jesiennej zespołu KS Slavia 
Tobiasz Starke z Bytomia - zestaw gadżetów ufundowanych przez Sportową Dolinę w Dolomitach 
Rafał Frydek z Halemby - zaproszenie na bowling do Fantasy Park w Plazie w Rudzie Śląskiej 
Marcin Podstawski z Kochłowic - zaproszenie na krytą pływalnię MOSiRu. 
Po odbiór nagród zapraszamy do Redakcji programu lokalnego w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu przy ulicy Niedurnego 69 codziennie od 8.00 do 20.00. 
/dodano o godz. 15.17/                             komentarze ()

 10.09.2003r. (środa) - Konkurs Sportowy

Uwaga !!! Dotyczy tylko osób, które głosowały na Rundę 1.
Jeśli któraś z tych osób oddała już głos na Rundę 2, to musi powtórzyć głosowanie, ze względu na błąd, jaki wdarł się do formularza (jeśli głosujesz kolejny raz to wystarczy, że podasz Imię, Nazwisko i Hasło). Za utrudnienia przepraszamy.

/dodano o godz. 00.35/                             komentarze ()

 09.09.2003r. (wtorek) - Noty wg Prezesa

Oto oceny jakie przyznał prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz 5 kolejki z Górnikiem Jastrzębie:
Janosz 1 (46. Katreniok 3) - T.Szpoton 5, A.Duda 4, Chołuj 4, Skoczylas 6 - Dragan 4 (64. Świętek niesklas.), Trepka 5, Sobiech 2 (46. Harazim 2), S.Łuszczek 2 (80. Szczygieł niesklas.) - Kasprzyk 4, Gielza 5.
Tak przedstawia się pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej: 28 punktów - Dragan, 27 punktów - A.Duda i Gielza.

/dodano o godz. 21.12/                             komentarze ()

 09.09.2003r. (wtorek) - Konkurs Sportowy

W Rundzie 1. nikt prawidłowo nie wytypował wszystkich wyników. Niektórym uczestnikom udało się to tylko w pojedynczych meczach. Wśród wszystkich, którzy wzięli udział w Rundzie 1, zostaną rozlosowane nagrody pocieszenia (wyniki, czyli kto otrzymał nagrodę, będą podane na antenie TVK "Elsat" w środę o godz. 17.35, a później także na stronie Grunwaldu). Na czele klasyfikacji generalnej są 4 osoby, które zgromadziły po 5 punktów (o miejscu decyduje "Reguła Pierwszeństwa", czyli ta osoba, która zagłosowała najwcześniej na Rundę 1. zajmuje wyższe miejsce od osoby, która ma taką samą liczbę punktów, ale zagłosowała później). Można już oddawać głosy na Rundę 2. Wyniki oczywiście w dziale Konkurs Sportowy.
/dodano o godz. 10.59/                             komentarze ()

 08.09.2003r. (poniedziałek) - zdjęcia

Zdjęcia z meczu sobotniego z Górnikiem Jastrzębie są już dostępne. Jest ich 23 (są to fotki zrobione z trybun). Z kolei zdjęcia zrobione z boiska pojawią się w czwartek.
/dodano o godz. 16.04/                             komentarze ()

 07.09.2003r. (niedziela) - pomeczowe komentarze

(zdjęcie pochodzi ze strony Piasta Gliwice)
Krzysztof Zagórski (trener Górnika Jastrzębie)
: - Jest to kolejne 5 zwycięstwo z rzędu. Bardzo się z tego powodu cieszymy. Jestem szczęśliwy, brak mi słów. Tak jak mówiłem chłopakom, doceniamy każdego rywala, ale też znamy swoją wartość. Staram się im wpajać, żeby cenili siebie, bo jest szansa w tym roku naprawdę coś osiągnąć. Dziękuję im za to, że realizują moje założenia i tak to wychodzi jak wychodzi. W drugiej połowie mieliśmy lekki zastój. Nie chcę się tłumaczyć personaliami, ale dzisiaj np. nie grało dwóch podstawowych zawodników - Taraszkiewicz - jest kontuzjowany oraz Żbikowski, który ma dziś wesele. Cieszę się, naprawdę, że pomimo ubytku kadrowego wygraliśmy na trudnym terenie. 
Ryszard Stondzik (trener Grunwaldu): - Pierwsza połowa to może nie nasza zdecydowana przewaga, ale przy piłce byliśmy przez większość czasu, stworzyliśmy sytuacje - słupek, niewykorzystane sytuacje Gielzy. Przeciwnik ma dwa rzuty wolne z lewej strony, dwa błędy Sobiecha, wrzutki, przy pierwszej obrońcy może zaspali, ale przy drugiej bramkarz. Piłka leci 40 metrów i idzie na 2 metr, a on stoi w bramce i z tego pada bramka, dlatego te zmiany w drugiej połowie. Końcówka meczu, przy stanie 0-2, postawiliśmy, można powiedzieć, wszystko na jedną kartę. Gdyby Gielza miał tak nastawiony celownik, jak w dotychczasowych meczach, ten mecz jeszcze byśmy 3-2 wygrali, bo były ku temu okazje.
/dodano o godz. 00.09/                             komentarze ()

 06.09.2003r. (sobota) - relacja z meczu

Opis meczu na szczycie jest już dostępny w dziale Relacje.
/dodano o godz. 18.10/                             komentarze ()

 06.09.2003r. (sobota) - krótki opis

Mecz na szczycie okazał się szczęśliwy dla lidera z Jastrzębia, który już w pierwszej połowie zapewnił sobie dwubramkową zaliczkę. Oba gole padły prawie tak samo. Obrońcy Grunwaldu faulują z lewej strony, wrzutka i gol. Częściowo winę ponosi bramkarz Grunwaldu Janosz, który zamiast wyjść do dośrodkowań kurczowo trzymał się linii bramkowej. W drugiej połowie Grunwald tylko raz trafił i to dopiero w 90 minucie, mając kilka sytuacji do zmiany niekorzystnego rezultatu. Na nic jednak się to zdało. 3 punkty pojechały do Jastrzębia. Górnik z kompletem 15 punktów umocnił się na pozycji lidera.
0-1 Grabczyński, 11 min.
0-2 Miąsko, 41 min.
1-2
Gielza, 90 min. (asysta - Kasprzyk)
Relacja z meczu, a także wywiady i zdjęcia ukażą się niebawem.
/dodano o godz. 14.25/                             komentarze ()

06-07.09.2003r. (sobota-niedziela) - 5 kolejka - IV liga grupa II 

      Grunwald Ruda Śląska

1-2

 Górnik Jastrzębie
         Czarni-Góral Żywiec

3-2

 Unia Racibórz
            Odra II Wodzisław

3-0

 BKS Stal Bielsko-Biała
                   AKS Mikołów

3-0

 MKS Lędziny
           Polonia Marklowice

1-1

 Górnik Pszów
     Walcownia Czechowice  

3-2

 MKS 05 Krzanowice 
             Przyszłość Rogów

1-0

 Victoria Jaworzno 
         Pasjonat Dankowice

2-4

 Koszarawa Żywiec 

/dodano o godz. 21.00/                            komentarze ()

 05.09.2003r. (piątek) - wyjściowe jedenastki

Jutrzejszy mecz na szczycie rozpoczną najprawdopodobniej następujące jedenastki:
Jastrzębie: Paś, Ciemięga, R.Staniek, Wrześniak, Grabczyński, Miśkowiec, Taraszkiewicz, Adaszek, Pielorz, Miąsko, Żbikowski.
Grunwald: Janosz - T.Szpoton, A.Duda, Chołuj - Dragan, Trepka, Sobiech, Skoczylas, S.Łuszczek - Kasprzyk, Gielza.
/dodano o godz. 20.12/                             komentarze ()

 05.09.2003r. (piątek) - nowy dział

Pojawił się nowy dział - Kadra, z aktualną ilością spotkań i bramek zawodników.
/dodano o godz. 16.07/                             komentarze ()

 04.09.2003r. (czwartek) - nowy dział

Kolejny nowy dział jest dostępny, a mianowicie  Klub:  Stadion. W dziale tym znajduje się 25 zdjęć - 16 zdjęć boiska głównego, 5 - środkowego i 4 piaszczystego.
/dodano o godz. 23.00/                             komentarze ()

 04.09.2003r. (czwartek) - po raz 13

Mecz Grunwaldu z Górnikiem Jastrzębie będzie 13 spotkaniem obu drużyn w historii. Dla kogo okaże się pechowe? O tym dowiemy się już w sobotę parę minut przed 13.00. W dotychczasowych meczach 4 zwycięstwa odniósł Grunwald, 5 razy wygrywał Górnik Jastrzębie i 3 razy zanotowaliśmy remis (na 6 meczów na własnym stadionie Grunwald wygrał 3 razy i 3 razy zremisował). W bramkach także prowadzi zespół z Jastrzębia, który zdobył 19 bramek, a Grunwald tylko 10. Więcej oczywiście w dziale  Historia:  Historia spotkań
/dodano o godz. 11.41/                             komentarze ()

 03.09.2003r. (środa) - Konkurs Sportowy

Jeszcze niespełna 49 godzin pozostało do końca głosowania na Rundę 1 w Konkursie Sportowym. Zapraszamy do oddawania swoich typów. Nagrody czekają!!!
/dodano o godz. 23.01/                             komentarze ()

 02.09.2003r. (wtorek) - Noty wg Prezesa

Oto oceny jakie przyznał prezes Grunwaldu Teodor Wawoczny za mecz 4 kolejki z Górnikiem Pszów:
Janosz 4 (Katreniok niesklas.) - T.Szpoton 5, A.Duda 5, Chołuj 3 - Dragan 4, Trepka 4, Sobiech 3, S.Łuszczek 5, Kasprzyk 3 - Skoczylas 2 (Świętek 2), Gielza 6.
Tak przedstawia się pierwsza trójka w klasyfikacji generalnej: 24 - Dragan, 23 - A.Duda, 22 - Gielza.

/dodano o godz. 21.15/                             komentarze ()

 02.09.2003r. (wtorek) - zdjęcia

                        FOTORELACJA z PSZOWA
W dziale Zdjęcia pojawiły się fotki z meczu sobotniego z Górnikiem Pszów. Jest ich 19.

/dodano o godz. 14.48/                             komentarze ()

 01.09.2003r. (poniedziałek) - Konkurs Sportowy

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie sportowym organizowanym przez Telewizję Kablową "Elsat". Konkurs polega na typowaniu wyników spotkań piłkarskich z udziałem naszych zespołów. Co tydzień do wygrania nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz wiele innych niespodzianek. Nagrodę główną przyznamy dla najlepszego fachowca po zakończeniu piłkarskiej rundy jesiennej.
Więcej w dziale
Konkurs Sportowy.
/dodano o godz. 16.31/                             komentarze ()

 01.09.2003r. (poniedziałek) - pomeczowe komentarze

Rafał Świętek (piłkarz Grunwaldu, który zaliczył dwie asysty przy bramkach Gielzy): - Starałem się dzisiaj. Chciałem zagrać jak najlepiej dla Ojca, który idzie do szpitala. No i udało się. To Jemu dedykuję te 3 punkty i swój występ.
Tomasz Dragan (kapitan Grunwaldu, rozgrywał w sobotę 386 spotkanie w "zielonych" barwach; do wyrównania rekordu ś.p. Bernarda Koziołka - 428 meczów, brakuje Mu już niewiele): - Na pewno był to najcięższy mecz i w sumie najsłabszy w naszym wykonaniu, ale wygrany. Jest dobrze; słabiej się gra, a się wygrywa to też jest sztuka. Ogólnie mam nadzieję, że będziemy grać już teraz tylko lepiej.
/dodano o godz. 00.33/                             komentarze ()

www.grunwald.elsat.net.pl