Start Mszana  1-2  Grunwald Ruda ¦l±ska  (0-1)

0-1 D.Kot, 11 min.
1-1 B.Pawliczek, 60 min. (karny)
1-2 M.Kusiak, 84 min.

W 42. minucie Szymon £uszczek nie wykorzysta³ rzutu karnego - Marcin Antoñczyk obroni³.

START:
M.Antoñczyk (kpt) - A.Wramba, D.Paw³owski, R.¯bikowski (83. G.Wierzbicki M) - £.Adamczyk M (71. J.Mura M), M.Moskal, A.Syrek, K.Piercha³a, £.Szkatu³a M - A.P±czko, B.Pawliczek
Rezerwa: K.Dudek - J.Muszyñski
Trener: Marian PIECHACZEK

H.Janosz - Sz.Waga, T.Szpoton (kpt), T.Jarczyk - M.Kusiak - P.Wróblewski M (73. P.Drapa³a M), M.Karcz, G.Derek (61. W.Sadlok), Sz.£uszczek - D.Kot M (67. D.Starowicz M), S.Jurok (83. S.Gawe³czyk)
Rezerwa: £.Nowak - R.Cho³uj, M.Wyrwich M
Trener: Fryderyk DUDA

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: K.Piercha³a (47.) - H.Janosz (66.), M.Karcz (66.), T.Jarczyk (90.)

Sêdziowa³: Bogus³aw Matloch (Skoczów)
Widzów: 50

W wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki Grunwald pokona³ Start Mszana 2-1. Tym zwyciêstwem "zieloni" sprawili swojemu trenerowi, Fryderykowi Dudzie, prezent, gdy¿ dzieñ przed meczem szkoleniowiec halembian obchodzi³ urodziny.
Po 45 minutach Grunwald powinien wygrywaæ 3-0. Zamiast wysokiego prowadzenia by³o tylko 1-0 i w drugiej ods³onie "zieloni" musieli dr¿eæ o wynik. Gospodarze, gdyby wykorzystali okazje, mogli to spotkanie nawet wygraæ.
Dru¿yny graj±ce na boisku w Mszanie w jednej po³owie graj± pod górkê, a w drugiej ju¿ z górki. Grunwald lepiej radzi³ sobie w I czê¶ci meczu, kiedy by³o pod górkê.
Nasi zawodnicy objêli prowadzenie w 11. minucie. Micha³ Kusiak z autu zagra³ pi³kê do Dariusza Kota, który wbieg³ w pole karne i mimo asysty obroñcy uderzy³ w krótki róg nie do obrony. Siedem minut pó¼niej po podaniu Marcina Moskala i uderzeniu z dystansu stopera Startu, Dariusza Paw³owskiego, pi³ka o centymetry przesz³a nad poprzeczk± Grunwaldu. W 31. minucie Tomasz Szpoton przej±³ pi³kê przed w³asnym polem karnym i dalekim podaniem wypu¶ci³ sam na sam Dariusza Kota. Napastnik Grunwaldu zamiast uderzyæ na bramkê wybra³ podanie do Sebastiana Juroka. Bramkarz gospodarzy, Marcin Antoñczyk, "odczyta³" jednak jego zamiary. Na cztery minuty przed koñcem I po³owy w polu karnym Grunwaldu - po starciu z Tomaszem Szpotonem - upad³ napastnik Startu. Sêdzia nie dopatrzy³ siê jednak przewinienia i "Cichy" przej±³ pi³kê, i zagra³ do Grzegorza Derka, który prostopad³ym podaniem wypu¶ci³ sam na sam - od po³owy - Sebastiana Juroka. "Juri" próbowa³ min±æ bramkarza, ale ten go zahaczy³ i arbiter ze Skoczowa wskaza³ "na wapno". "Jedenastki" nie wykorzysta³ jednak Szymon £uszczek, którego strza³ obroni³ bramkarz. Rzuty karne - pod nieobecno¶æ Tomasza Kasprzyka, etatowego wykonawcy "jedenastek" - sta³y siê przekleñstwem "zielonych". By³ to trzeci z rzêdu, a czwarty w sezonie, zmarnowany przez nasz zespó³ karny!
Niewykorzystane sytuacje zem¶ci³y siê kwadrans po przerwie i gospodarze doprowadzili do remisu. W polu karnym rêk± zagra³ Micha³ Kusiak i sêdzia podyktowa³ rzut karny pewnie zamieniony na gola przez B³a¿eja Pawliczka. Sze¶æ minut wcze¶niej Tomasz Jarczyk w walce powietrznej z pó¼niejszym strzelcem gola g³ówkowa³ w poprzeczkê w³asnej bramki. W 63. minucie zespó³ z Mszany móg³ obj±æ prowadzenie, ale po strzale Dariusza Paw³owskiego z rzutu wolnego z 30 metrów pi³ka o centymetry przesz³a obok bramki. Po chwili ten sam zawodnik ponownie z wolnego, tym razem tu¿ zza "szesnastki", trafi³ w obroñcê i pi³ka wysz³a na rzut ro¿ny. W 68. minucie powinno byæ 2-1 dla Grunwaldu. Szymon Waga wrzuci³ pi³kê w pole karne do Szymona £uszczka, ten odegra³ futbolówkê do Damiana Starowicza, który - pojawi³ siê na boisku kilkana¶cie sekund wcze¶niej - z czterech metrów uderzy³ wysoko nad bramk±. Do¶æ szybko mog³o siê to zem¶ciæ. Po zagraniu Artura P±czko sam na sam z Henrykiem Janoszem znalaz³ siê B³a¿ej Pawliczek, ale bramkarz Grunwaldu wybi³ mu pi³kê spod nóg. Poprawkê napastnika Mszany Janosz odbi³ nogami, a uderzenie Marcina Moskala i ponownie Pawliczka zosta³o zablokowane przez pi³karzy Grunwaldu. Koñcówka nale¿a³a do halembian, a decyduj±c± akcjê meczu przeprowadzili w 84. minucie. Mateusz Karcz poda³ w pole karne do Damiana Starowicza, który zagra³ pi³kê wzd³u¿ pola bramkowego i Micha³ Kusiak zamkn±³ akcjê na d³ugim s³upku, posy³aj±c pi³kê do siatki. Jeszcze w 94. minucie by³a szansa na trzeciego gola, ale po kontrze Szymon £uszczek trafi³ wprost w bramkarza.
W spotkaniu ze Startem 7. ¿ó³t± kartkê w sezonie zobaczy³ Mateusz Karcz, a 4. Tomasz Jarczyk i obaj z tego powodu w ¶rodowym meczu z Victori± Jaworzno nie wyst±pi±.