H.Janosz - R.Cho³uj (59. S.Jurok), T.Szpoton (kpt), T.Jarczyk - M.Karcz - Sz.Waga, M.Kusiak, G.Derek, P.Drapa³a M (65. M.Wyrwich M) - P.Wróblewski M, W.Sadlok (84. S.Gawe³czyk)

D.Nowak - A.Romancik, V.Vesely, J.Dancik, R.Janis (46. J.Jetko) - P.Jaroszek (kpt), A.Kucz (77. I.Gajewski), R.So³tysek (85. R.Chowaniec), A.Gdovicin M (77. P.Stasica M) - M.Matus, M.Vozar M
Rezerwa: K.Urbacz - £.Tymiñski M, M.Puto

M - M³odzie¿owiec

¯ó³te kartki: M.Kusiak (21.), P.Wróblewski (25.), Sz.Waga (49.), M.Wyrwich (79.) - Gdovicin (52.)

Sêdziowa³: Przemys³aw Polaczek (Lubliniec)
Widzów: 50

W spotkaniu 28. kolejki Grunwald przegra³ z rewelacyjnym beniaminkiem, Ska³k± ¯abnica, 1-3.
Ju¿ po poprzedniej kolejce szanse na utrzymanie naszego zespo³u by³y bliskie zeru. W ¶rodê ostatecznie "klamka" zapad³a. Zgodnie z regulaminem - spadaj± zespo³y z miejsc 8-16, a 7. gra bara¿ - "zieloni" nowy sezon spêdz± w V lidze, w której ostatni raz wystêpowali w sezonie 1993/94.
Grunwald dobrze rozpocz±³ spotkanie. W 8. minucie Pawe³ Drapa³a zagra³ pi³kê z prawej strony boiska na czyste pole do Wojciecha Sadloka i ten strza³em w d³ugi róg nie da³ szans Dariuszowi Nowakowi. Ju¿ po chwili Ska³ka, w której w podstawowej jedenastce wysz³o 7 S³owaków, a trenerem jest tak¿e S³owak, mog³a wyrównaæ. Po do¶rodkowaniu Adama Kucza z rzutu ro¿nego g³ow± uderzy³ Martin Matus, a z linii bramkowej pi³kê wybi³ Pawe³ Drapa³a. W 14. minucie "zieloni" przeprowadzili kolejn± dobr±, sk³adn± akcjê. Grzegorz Derek - wypo¿yczony do koñca sezonu do Grunwaldu ze Ska³ki - zagra³ w pole karne do Szymona Wagi, który strzeli³ w krótki róg, ale bramkarz wybi³ pi³kê nogami. Osiem minut pó¼niej go¶cie doprowadzili do remisu. Piotr Jaroszek wrzuci³ pi³kê z lewej strony pola karnego i Robert So³tysek z 8 metrów pos³a³ futbolówkê do siatki. "Zieloni" nie potrafili momentami poradziæ sobie z rywalem i uciekali siê wiele razy do gry niezgodnej z przepisami. W 41. minucie po jednym z fauli przed polem karnym dru¿yna z Wêgierskiej Górki stworzy³a sobie znakomite okazje. Po wrzutce Adama Kucza w pole karne, g³ówkê Andreja Romancika Henryk Janosz sparowa³ na poprzeczkê, a dobijaj±cy g³ow± pi³kê do pustej bramki Vladimir Vesely pos³a³ j± centymetry nad bramk±! Kilkadziesi±t sekund pó¼niej podopieczni Jano Beresika ju¿ siê nie pomylili. Michal Vozar otrzyma³ pi³kê w pole karne i zagra³ j± obok Henryka Janosza, a w¶lizgiem Rados³awa Cho³uja uprzedzi³ najlepszy snajper go¶ci, Martin Matus (15. bramka w sezonie), umieszczaj±c pi³kê w siatce tu¿ przy s³upku. W doliczonym czasie gry Grzegorz Derek gro¼nym strza³em zza "szesnastki" sprawi³ niema³e problemy Dariuszowi Nowakowi.
W II po³owie dru¿yna Ska³ki nieco opad³a z si³. W 61. minucie Wojciech Sadlok dwukrotnie stan±³ przed szans± wyrównania. Najpierw napastnik halembian zosta³ w ostatnim momencie zablokowany, a po chwili, bêd±c w polu karnym w doskona³ej sytuacji zbyt d³ugo zwleka³ z oddaniem strza³u. W 71. minucie po rzucie ro¿nym Adam Kucza do bezpañskiej pi³ki doskoczy³ Adrian Gdovicin i minimalnie przestrzeli³. W odpowiedzi Wojciech Sadlok trafi³ w boczn± siatkê. Na dziesiêæ minut przed koñcem meczu Ska³ka przeprowadzi³a decyduj±c± akcjê. Juraj Dancik otworzy³ drogê do bramki Ireneuszowi Gajewskiemu, który w pierwszym kontakcie z pi³k± pokona³ Henryka Janosza.