Trampkarze '93 (16. kolejka): Slavia Ruda ¦l±ska 1-2 Grunwald

Slavia Ruda ¦l±ska  1-2  Grunwald Ruda ¦l±ska  (0-0)

bramki: D.Sierpiñski (0-1), A.Wieczorek (1-2)

A.Hajnsz (D.Mañka) - D.Copik, K.Mendecki, £.Szo³tysek - A.Adamczyk - J.Haase (K.Matla), M.Bugañski, A.Wieczorek, R.Cie¶luk (K.Krauss) - M.Karaszewski (kpt), D.Sierpiñski
Trener: Ireneusz ADAMCZYK

Tramkarze Grunwaldu rocznik 93' odnie¶li w ostatnim swoim meczu rundy zasadniczej zas³u¿one zwyciêstwo, pokonuj±c Slaviê 2-1. Wynik ten nie w pe³ni odzwierciedla wydarzenia na boisku. "Zieloni" byli dru¿yn± zdecydowanie lepsz± od gospodarzy i tylko fatalna skuteczno¶æ spowodowa³a, i¿ wynik nie by³ znacznie wy¿szy. W pierwszej po³owie nasi zawodnicy zdecydowanie dominowali na boisku. Ogromna przewaga w polu nie prze³o¿y³a siê jednak na zdobyte bramki. Pi³karze Slavii praktycznie ani razu nie przedostali siê w pobli¿e bramki Grunwaldu. Go¶cie stworzyli kilka sytuacji jednak bez efektów bramkowych. Po przerwie nadal przewagê posiadali nasi trampkarze czego efektem by³ gol zdobyty przez Daniela Sierpiñskiego po piêknej akcji ca³ego zespo³u. Bramka ta spowodowa³a lekkie rozlu¼nienie w szeregach Grunwaldu. Gospodarze uzyskali wyrównuj±cego gola po fatalnym b³êdzie bramkarza "zielonych", który ¼le ustawiony w bramce wpu¶ci³ pi³kê po strzale z 30 metrów tu¿ spod linii bocznej boiska. Warto podkre¶liæ, ¿e by³ to jedyny strza³ w ¶wiat³o bramki w wykonaniu Slavii w ca³ym meczu. Po wyrównaniu w szeregi Grunwaldu wkrad³ siê lekki chaos. Na szczê¶cie po paru minutach halembianie opanowali sytuacjê i po do¶rodkowaniu Daniela Sierpiñskiego drug± bramkê zdoby³ Artur Wieczorek. Mecz, który toczy³ siê w ogromnym upale spowodowa³ utratê si³ w obu zespo³ach, co spowodowa³o, i¿ dru¿yny nie realizowa³y ju¿ skutecznie swoich za³o¿eñ taktycznych i sytuacje przenosi³y siê z jednej strony na drug±. W ostatnich 10 minutach podopieczni Ireneusza Adamczyka zmarnowali trzy dogodne sytuacje i trzykrotnie bramkarz Slavii wychodzi³ obronn± rêk± z pojedynków sam na sam z Danielem Sierpiñskim oraz Micha³em Karaszewskim.
Tym zwyciêstwem trampkarze Grunwaldu godnie po¿egnali siê z rund± zasadnicz± sezonu 2006/2007. "Zieloni" mieli jeszcze cieñ szansy na zajêcie 1. miejsca w grupie, jednak wobec zwyciêstwa Rozwoju 2-0 z ¦TS Katowice oraz remisu 1-1 Wawelu Wirek z Urani± Koch³owice nasi pi³karze zajêli 3. miejsce w grupie pierwszej i tym samym rozegraj± jeszcze dwumecz z 3. dru¿yn± grupy II o mistrzostwo podokrêgu Katowice. ¯al straconej szansy, tym bardziej, ¿e nasi zawodnicy doznali tylko jednej pora¿ki w ca³ym sezonie. To jednak spowodowa³o, ¿e Grunwald jest tylko trzeci w tabeli.