Trampkarze '94 (1. kolejka): Grunwald 2-3 Slavia Ruda ¦l±ska

Grunwald Ruda ¦l±ska  2-3  Slavia Ruda ¦l±ska  (1-2)

bramki: D.Babisz 2 (30., 58. karny)

D.Swaczyna - D.Hajnsz, P.Winkler, F.Kuberek - P.Przybycin - K.Mercik, D.Babisz (kpt), W.Kuster, D.Gomoluch - M.Kopel, R.Sobierajski
Trener: Ryszard STONDZIK

Na inauguracjê rozgrywek podopieczni Ryszarda Stondzika ulegli czo³owemu zespo³owi ubieg³ego sezonu, Slavii Ruda ¦l±ska, 2-3.
W I po³owie przewaga Slavii nie podlega³a dyskusji, gra toczy³a siê g³ównie na po³owie Grunwaldu. W tym czasie go¶cie dwa razy trafili do siatki - w 14. i 17. minucie. "Zieloni" sporadycznie przedostawali siê pod bramkê rywala, jednak w ostatniej minucie I po³owy za spraw± Daniela Babisza zdobyli kontaktow± bramkê. Kapitan Grunwaldu min±³ z lewej strony pola karnego dwóch obroñców i strza³em w krótki róg nie da³ szans bramkarzowi.
Po przerwie gra by³a ju¿ bardziej wyrównana. Na pocz±tku II po³owy halembianie mieli dwie bardzo dobre okazje. W 32. minucie rajd przeprowadzi³ Daniel Babisz, jednak w koñcowej fazie akcji ¼le trafi³ w pi³kê i t± bez problemu z³apa³ bramkarz. Po chwili ponownie w znakomitej sytuacji znalaz³ siê kapitan Grunwaldu - po jego strzale pi³ka jednak o centymetry minê³a s³upek. Zamiast remisu kilka minut pó¼niej zrobi³o siê 1-3. B³êdy w kryciu przy rzucie ro¿nym i pozostawiony bez opieki zawodnik Slavii g³ow± pos³a³ pi³kê do pustej bramki. Dwie minuty przed koñcem spotkania w polu karnym Slavii sfaulowany zosta³ Daniel Babisz i sêdzia podyktowa³ rzut karny, którego sam poszkodowany zamieni³ na gola. Na doprowadzenie do remisu zabrak³o ju¿ czasu.