Janosz (31. Nowak) - Waga, Szpoton, Jarczyk - Gawe³czyk - Wróblewski, Derek, Kusiak, Starowicz - Kasprzyk, Sadlok
Nowak (65. Majdak) - Cho³uj, Szpoton (71. Kusiak), Wyrwich (76. Jarczyk) - Gawe³czyk (82. Starowicz) - Derek (63. Klimas), Sobiech, Karcz, Drapa³a - Kot, Jurok

BESKIDY:
Harasiuk - Kuku³a, Kmieæ, Kaczmarczyk, Dyba³, Derbin, Budka, Wawro, Marek, Chowaniec, Fry¶
Grali tak¿e: Le¶nik, Krok, Kuczaj, Rokowski, Kowala, Patusznik
Trener: Miros³aw KMIEÆ

W pierwszym swoim sparingu w tym roku Grunwald pokona³ Beskidy Andrychów 4-2. W zespole "zielonych" wyst±pi³o kilku nowych pi³karzy: Grzegorz Derek (pomocnik, rocznik 1982, Metal Ska³ka Wêgierska Górka, a wcze¶niej m.in. Górnik Weso³a), Sebastian Gawe³czyk (obroñca, rocznik 1978, GKS Katowice, wcze¶niej m.in. Szombierki Bytom), Wojciech Sadlok (pomocnik-napastnik, rocznik 1984, Pasjonat Dankowice, wcze¶niej m.in. GKS Jastrzêbie) oraz ju¿ wcze¶niej przez nas wspomniany Marcin Wyrwich (obroñca, rocznik 1988, wychowanek Grunwaldu, wypo¿yczony przez ostatnie pó³ roku do Ruchu Chorzów).

W sparingu zabrak³o dzisiaj jedynie Szymona £uszczka, który akurat mia³ egzaminy na uczelni.

Pierwsza po³owa w wykonaniu "zielonych" mog³a siê podobaæ, dobrze zaprezentowali siê nowi - Gawe³czyk i Sadlok, a druga - po dokonanych zmianach - ju¿ znacznie s³absza.
Ju¿ po 120 sekundach Grunwald powinien prowadziæ. Grzegorz Derek odebra³ pi³kê przy w³asnym polu karnym i poda³ do Wojciecha Sadloka, a ten wypu¶ci³ sam na sam Tomasza Kasprzyka. "Nakata" bêd±c oko w oko z do¶wiadczonym golkiperem Beskidów, Grzegorzem Harasiukiem, trafi³ w jego nogi. W 17. minucie do pi³ki zagranej z g³êbi pola ruszy³ Tomasz Kasprzyk, ale uprzedzi³ go bramkarz go¶ci, wybijaj±c pi³kê. Trafi³a ona wprost pod nogi stoj±cego na ok. 30. metrze Micha³a Kusiaka, który lobem pos³a³ j± do bramki (1-0). Cztery minuty pó¼niej po do¶rodkowaniu "Kusego" Tomasz Jarczyk g³ówkowa³ w poprzeczkê. W 25. minucie ponownie przed szans± na zdobycie bramki stan±³ Tomasz Kasprzyk i ponownie przegra³ pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. Kapitan halembian zrehabilitowa³ siê po chwili za niewykorzystane okazje, i w my¶l do trzech razy sztuka, sfinalizowa³ zagranie Sebastiana Gawe³czyka (2-0). W koñcówce go¶cie przejêli inicjatywê. W 39. minucie Dominik Wawro uprzedzi³ £ukasza Nowaka i strzeli³ kontaktowego gola (2-1). Trzy minuty przed koñcem I po³owy bramkê móg³ zdobyæ Grzegorz Derek, jednak bramkarz poradzi³ sobie z jego uderzeniem, a poprawka Tomasza Kasprzyka z zerowego k±ta przesz³a obok bramki. Minutê pó¼niej golkiper andrychowian by³ jednak bezradny. Wojciech Sadlok do¶rodkowa³ pi³kê w polu karnym, zgra³ j± Tomasz Kasprzyk i nadbiegaj±cy Grzegorz Derek pokona³ bramkarza (3-1).
W 68. minucie sêdzia ukara³ drug± ¿ó³t± (za dyskusje) i w konsekwencji czerwon± kartk± graj±cego trenera Beskidów Miros³awa Kmiecia. Do koñca spotkania go¶cie grali w dziesi±tkê. Ponadto arbiter pokaza³ jeszcze po jednej ¿ó³tej kartce dla zawodników obu zespo³ów, m.in. za faul "¿ó³tko" ujrza³ Tomasz Jarczyk. Mimo os³abienia, chwilê pó¼niej, pi³karze z Andrychowa zdobyli kontaktow± bramkê, po strzale zza pola karnego Dominika Wawro (3-2). Wynik spotkania ustali³ w 81. minucie Dariusz Kot. Dariusz Sobiech do¶rodkowa³ pi³kê w pole karne i z woleja uderzy³ Sebastian Jurok. Rezerwowy bramkarz Beskidów wybi³ pi³kê, wysz³a ona przed pole karne i przej±³ j± Rados³aw Cho³uj, który uderzy³ na bramkê. Golkiper nie poradzi³ sobie z futbolówk±, przej±³ j± Dariusz Kot i umie¶ci³ w bramce (4-2).