Grunwald Ruda ¦l±ska  3-1  Piast Leszczyny  (1-1)

3-1 T.Szpoton, 88 min. (karny, po faulu na R.Szpotonie)

Janosz (46. Krzy¶ka M) - Baran, T.Szpoton, Cho³uj (87. Spiolek M) - Czech (46. Miliczek M) - R.Szpoton, Karcz, Jurok (57. M±ka M), Wróblewski M (75. Pikul M) - Sadlok (46. Starowicz M), Kot M (66. Zuga M)

PIAST:
Seku³a - Gruszkiewicz, Pyszny, Hnida, T.Szymura - Foik, Kucharzewski, Tomaszek, A.Szymura - Ku¶, Obarski
Grali tak¿e: Frohlich - Marker, Lubañski, Kasprzak, Ko³odziejczyk
Trener: Piotr BUKOWIEC

W sobotnie przedpo³udnie pi³karze Grunwaldu zmierzyli siê na w³asnym boisku z graj±cym o klasê ni¿ej Piastem Leszczyny. "Zieloni" zakoñczyli sparing zwyciêsko, wygrywaj±c 3-1.

Ju¿ w 6. minucie gospodarze mogli prowadziæ. Po podaniu Wojciecha Sadloka Dariusz Kot min±³ bramkarza i uderzy³ na bramkê, ale z linii pi³kê wybi³ obroñca. W I po³owie zawodnikom obu ekip towarzyszy³y opady deszczu. ¦liska murawa mia³a te¿ swój udzia³ przy pierwszej bramce. W 26. minucie Sebastian Jurok zdecydowa³ siê na uderzenie z ponad 25 metrów. Pi³ka po piêknym uderzeniu "Juriego" nabra³a dziwnej rotacji i ugrzêz³a w siatce. Nie bez winy przy stracie gola by³ równie¿ golkiper Piasta. Zawodnicy z Leszczyn nie ustêpowali graj±cemu w IV lidze Grunwaldowi. W 40. minucie jedna z akcji go¶ci przynios³a powodzenie. Mariusz Baran ¼le rozegra³ pi³kê pod w³asn± bramk±, przejêli j± rywale, a w polu karnym - rozgrywaj±cy dobre zawody - Dariusz Czech zahaczy³ jednego z nich i sêdzia podyktowa³ rzut karny, którego na gola zamieni³ Szymon Ku¶.

Na pocz±tku drugiej ods³ony halembianie stworzyli trzy dogodne okazje. Najpierw Mateusz Karcz uderzy³ nad bramk±, nastêpnie strza³ Dariusza Kota w sytuacji sam na sam sparowa³ bramkarz i w koñcu po rzucie ro¿nym w poprzeczkê g³ówkowa³ Tomasz Szpoton. W odpowiedzi szansê mia³ Piast. Po strzale z bliska znakomit± interwencj± popisa³ siê jednak testowany w Grunwaldzie £ukasz Krzy¶ka. W 61. minucie pi³ka po raz drugi znalaz³a siê w siatce go¶ci. Pawe³ Wróblewski rozegra³ pi³kê z autu z Dariuszem Kotem i spod linii bocznej pola karnego pos³a³ futbolówkê przy d³ugim s³upku bramki Piasta. W 76. minucie przed szans± podwy¿szenia wyniku stan±³ Damian Starowicz, ale gór± by³ rezerwowy bramkarz przyjezdnych. W koñcówce meczu w pole karne Piasta wpad³ Rafa³ Szpoton i zosta³ nieprzepisowo powstrzymany przez obroñcê - rzut karny. "Jedenastkê" pewnie wykorzysta³ Tomasz Szpoton, ustalaj±c wynik gry kontrolnej na 3-1.

W Grunwaldzie po raz pierwszy pojawili siê Dariusz Czech i £ukasz Krzy¶ka. Pierwszy z wymienionych to wychowanek Grunwaldu, rocznik 1985, obroñca. Gra³ w trampkarzach, juniorach i II zespole Grunwaldu. W wieku 17 lat przeszed³ do Wawelu Wirek. Pó¼niej wystêpowa³ w Uranii Ruda ¦l±ska, znowu w Wawelu i ostatnio w Jastrzêbiu Bielszowice. Z kolei £ukasz Krzy¶ka jest bramkarzem, rocznik 1987. Ostatnio broni³ barw Przysz³o¶ci Rogów.
W ostatnim kwadransie wyst±pi³ na boisku tak¿e Szymon Pikul (rocznik 1989), który w poprzednim sezonie zakoñczy³ w Grunwaldzie wiek juniora.

Parê dni temu z kadry "zielonych" uby³ Piotr B±k. Zawodnik ten by³ wypo¿yczony wprawdzie z Ruchu Chorzów tylko do koñca grudnia 2007 roku, ale wszystko wskazywa³o, ¿e w rundzie wiosennej dalej bêdzie gra³ przy K³odnickiej. Niestety podj±³ decyzjê o rezygnacji z gry na du¿ym boisku na rzecz wystêpów na hali w Clearexie Chorzów.

W najbli¿sz± ¶rodê "zieloni" rozegraj± sparing z przedstawicielem M³odej Ekstraklasy - Ruchem Chorzów. Mecz odbêdzie siê w Chorzowie przy ulicy Filarowej na boisku ze sztuczn± nawierzchni± o godz. 14.30.

Strona istnieje od: 28.09.2002r.
(Oficjalna od: sierpnia 2003r.)